Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-02-16, 20:02   #11 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Néha a legegyszerűbb trükkök jönnek be a legjobban. Hasonló eset mint az említett gépész költségvetés, csak picit drasztikusabb.
Évezredekkel ezelőtt, amikor még egy kivitelező cégnél voltam építés vezető, az egyik felméréses munkán (irodaház jelleg) kifogtunk egy műszakilag nagyon igényes műszaki ellenőrt. Egyebekben viszont változó volt. Kegyetlen szenvedés volt a munkamenet. A padló burkolásra kiválasztottak egy olyan gres lapot ami akkor csak kéthavi előrendeléssel volt beszerezhető, és mintás rakást akartak, de a mintáját még nem döntötték el. Emiatt a munka anyagárát sikerült kellemesen feltornászni, mondván megfelelő mennyiségű biztonsági tartalékot kell beszerezni. Amikor elkészült a burkolás, jött az elszámolás, össze állítottam a felmérési naplót. Tisztességes felmérési napló tartalmazza az összes helyiség méretét, a számítás menetét, szorzásokkal, összeadással, mindent kirészletezve. Én természetesen így csináltam. Ebben a számlában egyedül a padló burkolat felmérését ellenőrizte végig tételesen, természetesen itt volt a legvastagabb a ceruzám.
Egyszerűen szépen sorban felírtam a helyiségeket, a méretek számításával, elindulva a lépcsőháztól, és mentem a szinten másfél kört Nem vette észre
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel