Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-02-15, 13:59   #13 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Domb, domboldalra, vagy hegybe építés

A felszíni víznél nem arra gondoltam, hogy a csapadék hogy távozik a telekről, bár az is érdekes lehet. Most télen állt elő egy olyan helyzet, hogy a korábbi mély fekvésű területekre kiadott építési engedélyek után, az oda épített házak előtt megállt, és megfagyott a csapadék, több 10 centi vastagságban, mivel a terület felszíni víz kezelését az önkormányzat nem rendezte. Ezek után végig mentek a terület fölött domboldalon (csupa földút) és végig fenyítettek mindenkit, akinek a telkéről csapadék, vagy rétegvíz folyt az utcára.
Én csak arra az egyszerű dologra gondoltam, hogy az épület mögötti dombnál nem szerencsés, ha úgy vezeti neki a csapadékot az épületnek, hogy ott áll meg mögötte, és nincs kialakítva az elvezetése, vagy egy komoly hózug alakul ki.
A felszín alatti vizeknél pedig az lehet érdekes, ha ez egy nagyobb domboldal része, és van felszín közeli rétegvíz, ami ütközik az épület alapjával, akkor ki kell alakítani egy megfelelő szivárgó rendszert.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel