Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-01-07, 20:03   #7 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: kéményszigetelés

Így első ránézésre a minimálisan szükséges méretek megvannak. A fatüzelésre számítottam, úgy hallottam, hogy az érzékenyebb az ilyen jelenségekre. A 20*35 cm keresztmetszet nekem gyanúsan nagynak tűnik. Ehhez a keresztmetszethez egy kürtő esetén 46*74 cm körüli külső méret tartozik.
Az mindenképpen szabálytalannak tűnik, hogy a kürtő oldalak mérete meghaladja 1/1,5-öt. Ilyen esetekben az áramlás a kürtő egyik oldalán alakul csak ki. Hasonló jelenséggel találkoztam egy ~14*38 kürtőméretű kéménynél, bár ott a ritka használat miatt szétfagyásként jelentkezett.

A képen látható kémény külsőre kétkürtősnek látszik, de csak egy hosszúkás van benne, látszik a külsőn a hatása.
Bár ilyen szinten a kémény nem a szakterületem, el tudom képzelni, hogy itt is a nyújtott, és esetleg túl nagy kürtő keresztmetszet a probléma oka. A cserépkályhához a 21*21 cm keresztmetszetnek is nagyon nagy biztonsággal elégnek kell lennie, általában a 14*14 centis kürtőre vannak kötve. Arra is felhívnám a figyelmet, hogy a kürtőt a bekötés fölött beszűkíteni nem érdemes, annak a bekötéstől állandó keresztmetszet a jó.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel