Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-12-18, 17:39   #2 (permalink)
hyper
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

noh kedves sbs nagyon tetszik ez a topic és igy a mesziből kérdeznék/kérnék lehetetlent de mégis 1 irányadó adatot, pl zsuzsától, hisz ő itt a szaki köztük az én tetőteremben megjelent a szú 1ik gerenda elis repedt , édesapámmal házi megoldásokkal igyekeztünk minnél hamarébb megerősíteni ezt a gerendát, nem mondanám 100%os munkának hisz 1 új gerenda vagy tetőszerkezet lenne a tuti,
feltenném a kérdést ha 1x eljutok odáig hogy tetőteret teljes egészében újracsinálom, új gerendák, esetleg a födémet is megpiszkálom, jó megoldás e az ha veszek nagy menyiségű vékony lazurt és ezzel kezelem az összes faanyagomat ezzel igyekszem megvédeni a nedvességtől, gombától és káros rovaroktól szútól stb. vagy van valami erre kitalt szer ami nem kerül anyiba mint a faanyag de mint az én esetemben szeretnék erre időt és energiát fordítani..
és a másik ugye ez a házikó nagyon otthonos , egyre jobban alakulnak a dolgok, van mikor csak 1 küszöb de van mikor 1 függöny, és ha minden tuti akkor az előszoba fog megszépülni, megújulni (kicsit elkanyarodtam) tehát a tetőszerkezetem nem a legtutibb ugye a szú megjelent rágcsál de lehet közben már nincs is ott ez csak a régi maradványa ami történt a gerendával, sok költséget nem akarok rá költeni de szeretném ha még 6-7 évet bírna ebben a formában ez a tetőszerkezet, hogy másba fektethessem a pénzem majd ezután költsek a tetőszerkezet cserére, tehát a jelenlegi állapotomban kelle e tennem valamit, pénzt kell e kötsek bármi féle dologra anyagra amivel megkezeljem ezeket a gyanus felületeket vagy jó igy ezzel a házilagos erősítéssel.
hyper nem elérhető   Válaszol idézettel