Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-12-05, 13:38   #9 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Fémvázas könnyűszerkezetet családi ház esetében végképp kényszer megoldásnak tekintem. Máshol esetleg elfogadható a homlokzat belső oldalán megjelenő fém tartószerkezet, de lakóépületnél általában megpróbálják eltüntetni a homlokzati fal vastagságában. Ebből pedig legtöbb esetben akkora hőhíd keletkezik, hogy hajaj. Nemrég átalakításnál, ahol tetőteret építettek a meglévő épületre, találkoztam egy ilyen kialakítással. Ott a tervező kolléga ráadásul esztétikai okokból az épület sarkánál elrejtette a falba az esővizet levezető ejtőcsövet. Természetesen a vastagsága miatt bevitte az acélszerkezet közötti hőszigetelő rétegbe, és a külső oldalon vette körbe a homlokzati dryvit. Említettem a tulajdonosnak, hogy olvadáskor itt közel 0°C hőmérsékletű víz fog, majdnem a belső falsíkon lefolyni. Tisztességes méretű gomba telepekre számítok.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel