Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-05-19, 09:24   #1 (permalink)
harzol
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 67
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
harzol Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Víz bekötés

Én a DRV (dunántúli regionális vízmű) területén intézem épp a vízvezeték bekötést és égnek áll a hajam a bénázásuktól.

Kellenek ugye a tervek, amit le kell adni 3 példányban. Ok. megcsináltatja az ember.
Aztán el kell menni az önkormányzathoz és a kitöltött megrendelőlapot aláíratni a polgármesterrel. Szerencsére kis falu, így rugalmasan ment és alá is írta a polgármester hamar.
Irány a vízmű kirendeltsége, merthogy a polgármester azt mondta, hogy más már nem kell.
A DRV ugyan még a kezembe nyom egy csekket, de azt rövidesen befizetve már le is adok mindent. Ügyfélszolgálatos többszöri kérdésemre is azt a választ adja, hogy minden megvan, keressek kivitelezőt, majd küldik az engedélyt és egy szép kövér postai csekket.

Ehhez képest 1 hét elteltével kiértesítenek, hogy hiányzik az illetékes önkormányzat területhasználati hozzájárulása.
2 napig telefonálgattam, mert én naív azt hittem csak elkeverték a megrendelőlapot, amit a polgármester aláírt a megfelelő helyen.
Többszöri telefonálás után kiderítették, hogy nem azt a papírt hiányolják, hanem egy másikat, de NEM TUDJÁK PONTOSAN MIT!

Szerencsére egy nap alatt kiderítették, hogy mi is az amit ők hiányoltak.
Most mehetek egy másik hivatalba, mert településünk úthasználat szempontjából máshova tartozik!

Kicsit sem bürokratikus ez az egész. Mindezt azért, hogy én válhassak ügyféllé Európa legdrágább vízdíját számlázó szolgáltatójánál!

Bocs, az ömlengésért. Remélem másnak egyszerűbb lesz, de ha van aki hasonló cipőben jár, mint én, akkor szívesen segítek, hogy hogyan jut végig ezen a bürokratikus ösvényen.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel