Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-11-16, 16:39   #2 (permalink)
Gábor
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Áramlopás vikendházban

Hát az őszintét megmondom nem tudom, de elég komoly probléma az áramlopás. Én biztos, hogy nem fizetném be, ha jogtalanul kellene bármit is megtennem. Sajnos hasonlóan jártunk a Tigaz nevezetű gázszolgáltatóval, de itt ők voltak a cselesek...

A probléma az volt, hogy mi átváltottunk vegyestüzelésre, illetve kollektoros rendszer is segíti a fűtést. Vagyis a gázt már csak a bojlerhez és a főzéshez használjuk. A lényeg abban rejlik, hogy ezen költségeket is csökkenteni akartuk, ezért a gas.hu-hoz átakartunk menni. Lemondtuk a Tigaz-t és a Gas.hu hoz már küldtük is a szerződést stb... Köv hónapban kaptunk egy 100, majd ezt követően egy 140 és 160 ezr Ft-os számlát. Pontosan már nem tudom a számokat, de itt körül volt.

Ezt többen megcsinálták az utcában, vagyis váltani akartunk, de a szolgáltató ilyen magas számlákkal megpróbálta ezt meggátolni, mivel addig nem szünteti meg a szerződésünk, amíg ezt be nem fizessük. Sajnos végül az utcában senkinek nem sikerült az átállás, mivel a fogyasztóvédelem is nekik adott igazat. Majd a jövőévben fogunk átmenni, mivel addigra teljesen általánost számlát fogunk kihozni és max. csak a fogyasztást kell majd befizetni, nem pedig azt, amit ők felsaccolnak.

Amúgy ezt az áramlopásos témát nem tudom, hogy tud működni, egyáltalán az ellenőrzés is, mivel hozzám pl a vizes sem mer bejönni, hiába 1-1,5 méterre van az akna a kaputól. Egyszerűen nem jöhet be senki sem, amikor nem tartózkodom otthon és nem szólt előre. A gázossal és igazából mindenkivel így vagyok...
Gábor nem elérhető   Válaszol idézettel