Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2022-12-30, 10:35   #10 (permalink)
macilaci
Új tag
 
Csatlakozott: 22-12-30
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
macilaci Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Trapézlemez és cserepeslemez tetőfedéshez

Üdvözletem , látom trapézlemezről is van szó, volna egy kérdésem a tető rétegrendjével kapcsolatban. Van egy 20nm -es kis házikóm a telken , féltetős , kb. 8fokos lejtéssel. A szarufák 15cm x 5cm méretűek kb.80cm es távolságban vannak egymástól . Az építésnél elfelejtettem a cseréptartó léc alá párazáró fóliát tenni , az oldalak 5 x 10 es gerendákból vannak 60cm es közökkel . Az oldalfalak gerenda közeit már 80% ban betőltöttem 10cm es ursa üveg gyapottal. A tetővel viszont gondjaim vannak , mert a napokban voltam kint és a trapézlemez belső felületén víz gyöngyözést láttam , gondolom , mivel az oldalfalakban már van szigetelés ezért a trapézlemez bellülről kaphat melegebb levegőt , a tetején kívűlről meg hideg levegőt és lecsapódik a belső oldalon. Azt terveztem , hogy a tető gerenda közeit betőltőm 14cm üveg gyapottal , a szigetelés már megvan , csak nem tettem be. Szóval a problémám az, hogy ha a tető szarufái közé beteszem a 14cm es üveg gyapotot , akkor ha majd fűtésre kerül a sor , a szigetelés és a trapézlemez között vízlecsapódás jöhet létre, ez elég nagy probléma lenne. A szigetelésen lesz még hőtükör fólia és gipszkarton, de ez nem valószínű, hogy megakadályozná a páralecsapódást. így utólag , hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?
macilaci nem elérhető   Válaszol idézettel