Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2021-12-07, 12:51   #191 (permalink)
Lallr79
Új tag
 
Csatlakozott: 21-01-25
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 13
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Lallr79 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Födémszigetelés utólag

Sziasztok!
Remélem mindenki jól van!
A korábban itt elkezdett témát szeretném folytatni így fél évvel később Sajnos idén télre nem tudtam megcsinálni a födém szigetelést, bár a szigetelő anyagot megvettem, de némi faanyag is kellene és azt már nem sikerült. Így még mindig gondolkodhatok, hogy legyen párazáró fólia a födémre a szigetelés alá, vagy ne. Most is inkább arra hajlok, hogy ne legyen, mert egyrészt nem tudnám a széleken jól zárni, és biztos sérülne is..., másrészt pedig inkább abba az irányba mennék, hogy a párazárást a lakótér felőli oldalon oldjam meg (persze bontás nélkül). Utóbbi esetben ugyanis nem kellene azon aggódni, hogy akár 10-20 év múlva derül ki, hogy a padlás födémre nem tökéletesen elhelyezett fólia miatt a födém szerkezete károsul(t). Na, és itt jön akkor a kérdés, hogy a lakótér mennyezetén hogyan lehetne a párazárást megoldani bontás nélkül. Nekem most az tűnik a legjobb ötletnek (ami esztétikailag sem rossz), hogy a mennyezet kapna egy ilyen vékony mintás hungarocell borítást minden helyiségben (kb. 1 cm vastag ilyen mintás elemek ragasztására gondolok, nem tudom mi a neve). Ez vajon mennyire biztosítaná, hogy a pára ne jusson be már a födém szerkezetbe se?? (azon túl, hogy kicsit még szigetel is...). Érdekelne kinek mi a véleménye, tapasztalata egy ilyen megoldással kapcsolatban. Így a padláson mindenféle fólia nélkül raknám le a kőzetgyapot szigetelést. Talán azért is jobb ez a megoldás, mert ha lerakom a födémre a fóliát és kiderül, hogy gondot okoz és fel kell szedni, akkor az sokkal nagyobb munka, mint ha nem rakom le a fóliát, és kiderül, hogy kellett volna, mert akkor azt a fenti megoldással a lakótér felől is meg lehet szerintem oldani.
Még egy kérdés. Anyagnedvesség mérővel próbáltam a kőzetgyapotban nedvességet mérni, és fa anyagra állítva 14% körüli, betonnál 2% körüli értéket mutatott, ha a tüskéire rászorítottam a gyapotot. Ez normális? A levegőből is felvesz ennyi nedvességet, a szerkezetének köszönhetően? Olyannál mértem, ami még ki sincs csomagolva, csak a henger fel van állítva a padláson, becsomagolva, gyakorlatilag csak tárolva van jelenleg a padláson.
Lallr79 nem elérhető   Válaszol idézettel