Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2020-05-26, 09:45   #1 (permalink)
szita2000
Új tag
 
Csatlakozott: 20-05-26
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szita2000 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Vályogház külső vakolása CK lappal?

Sziasztok.
Van egy kis vályogházunk, mely szerkezetileg egyben van.
3 sor vályogtéglából épült 69-ben (majd 60 cm-es falakkal).
A külső vakolat egy kőporos vakolás amit szeretnénk felujítani/lecserélni.

Olyan kérdésem lenne valakihez aki építészetben/páralecsapódásban otthon van, hogy lehetséges e a külső vakolat tégláig való leverése után, hogy

A téglafalra függőleges párnafák kiépítése, melyet egy 5 cm-es légrés megtartása mellett ck lapokkal szeretnék borítani.
A borításnál arra gondoltam, hogy alul lábazat felől a borítás nyitott lenne (alulról nincs párnafa horizontálisan csak egy fém rács a bogarak, rágcsálók ellen)
Illetve, hogy a lapok tetejéhez egy szelőző rácsot kialakítanék felül.

Ha jól gondolkozom akkor a vályog falaimat a mostani/hagyományos vakolat elsősorban a víz ellen óvja. Így, ha a CK lapokat egy modern vízzáró vakolattal ellátom, akkor a vízzárás megtörténne, nagyon szép egyenes élekkel, felületekkel.

A légrés, és az alsó/felső szellőztetőrács miatt a vályogtéglák szellőzése is meglenne.

A kérdés az ugye, hogy egy esős/ködös időben mennyivel jobban vonná ki a falam a levegőből a párát?

Ez csak egy ötlet, azért szeretném a segítségeteket kérni, hogy ki mit gondol? Lehet hogy van valami páralecsapódás vagy valami amivel nem terveztem.
Nem tudom, hogy ez így dolgozhat e?

Sajnos megkérdezett kőművesek nem akarnak foglalkozni egy vályogház külső vakolásával...
Olyan szinten tele vannak melóval, hogy még csak be sem árazták. :/
Ezért keresek olyan megoldást amit esetleg én is meg tudnék valósítani asztalosként.
szita2000 nem elérhető   Válaszol idézettel