Téma: Térkövezés
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-09-12, 06:37   #21 (permalink)
kicsiati
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Szia hyper!

Nálam van 65m2 térkövezés, 50m szegély, A kocsi nyomvonalán 2x 5m2 betonozás, és kb 20m2-en föld kiszedés, alap elkészítés...stb. A többi helyen már meg van a beton alap, oda csak a szegélyt, és a térkövet kell lerakni. (kocsi beálló, és a hátsó járda egy része)

Szóval ha nem is 300 ezer, de 200-ba biztos belekerülne.
Nekem 2500Ft-ot mondtak munkadíjnak a térkő lerakására, erre még rájön a plusz betonozás.

A követ én a Bauhaus-ba vettem akciósan 1925 Ft-ért, a szegély ha jól emlékszem 600Ft/db.
A sóder 2900Ft/m3 volt.

Ha még nem dolgoztál "rezgő izékkel", akkor lehet, hogy előbb valakit kérjél meg ennek az elvégzésére. Bár, a lapvibrátor szerintem nem vészes. A döngölőt már meg kell markolni.
A lapvibrátor nem töri össze a köveket, mert homokba (inkább 0-4 sóder) kell lerakni, valamint a fugázó homok besöprése után, le kell söpörni a maradékot, és lehetőleg gumitalpas lapvibrátort kell használni.
Én sem csináltam még térkövezért, de most már egy fél éve bújom az internetet, és olvasgatok róla, kérdezősködöm. Nagy kéz ügyességem van, precíz vagyok. A csempézést sem tanultam, és én csempéztem ki az egész házat, amit meg nézett egy szaki is, és azt mondta, hogy nem hiszi el, hogy ezt nem tanultam.
Szóval remélem a térkövezés sem fog gondot okozni.

Szerintem érdemes térkövezni, mert szép, tartós, és bármikor visszaszedhető, és újból lerakható.
kicsiati nem elérhető   Válaszol idézettel