Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2019-01-20, 00:16   #15 (permalink)
Loggi
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

A közös tulajdon megszüntetése, határrendezés már másik földmérő kezébe került!
Ellenben az erdőből kitermelt fa mennyisége több lett, mint a vágási engedély mellékletében, és a " Műveleti lapon " megjelölt mennyiség! Nem is kevés mennyiséggel. Az engedélyem nélkül kivágott fák tömege ennek csak töredéke.Szinte hihetetlen számonra a különbözet. A fa adásvételi szerződés köszönő viszonyban sincs a kitermelt fa árával.Kb. 1/3 áron van a fa kifizetve a talpon eladott erdőben!A favágás befejeződött, a kitermelt fát elszállították, és erről jelentést is kell készíteni az erdészeti hatóság felé.
Az erdész szakértő készítette el a kitermelési adatokat, hogy mi alapján, milyen módon arról semmi tudomásom nincs. Elvileg 1/2 éve eladtam az erdőt, de az erdőgazdálkodó a mai napig én vagyok, a nevemben lett megkérve a vágási engedély is. Ma már a vevő az új tulajdonos, de még nem Ő az erdőgazdálkodó.A határmódosítás befejezéséig nem is tudom átadni az erdőgazdálkodói jogosultságot.A fa adásvételi szerződést az erdész szakirányító készítette saját kezűleg, és sokat tett, hogy a szerződés így készüljön el, és létre jöjjön. Ajánlotta a vevőt, és hogy ezt így kell csinálni! Ingatlanként akartam eladni, Ő ezt nem javasolta akkor!Így most kiderült a tényleges famennyiség, ha ez így igaz, ahogy le van írva a jelentésben!.Ezért keresek Igazságügyi szakértőt erdészeti ügyekben!
Loggi nem elérhető   Válaszol idézettel