Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2018-07-30, 08:21   #6 (permalink)
Kristóf
Új tag
 
Csatlakozott: 16-09-04
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kristóf Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes válaszfalak építése

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az jutott még eszembe, hogy ha tényleg hatékony hangszigetelés kell (pl szomszéd felé), akkor a gipszkarton helyett nézz utána a PhoneStar lapoknak. Biztos nem olcsó, és hatalmas a súlya, de kifejezetten erre fejlesztették. Az is egy lehetőség, hogy a legproblémásabb helyekre teszel ilyesmit.
Hát, rákerestem az árakra, ezt sem fogja a kutya sem megvenni 5800 Ft/m2 NETTÓ áron (12,5 mm-es lap, 20 m2 feletti rendelés esetén).
Egyébként erre szerencsére szükségem sincs, mivel szabadon álló családi házról van szó, a jó hangszigetelésre csak a szobák közötti áthallás csökkentése miatt törekszem.
Ami még nekem fontos, hogy viszonylag szabadon tudjak a falakra szerelni, így a ck, de inkább MFP lap mindenképpen beépítésre kerül a gipszkarton alá.

Még kicsit finomítottam a falszerkezeten, most így néz ki:
- 12,5 mm gipszkarton
- 10 mm MFP lap
- 60 mm faváz
- 60 mm táblásított kőzetgyapot (Rockwool Airrock ND, vagy hasonló)
- 10 mm MFP lap (másik oldal)
- 12,5 mm gipszkarton
Összesen: 105 mm

Ami nekem itt a kérdés, hogy miből legyen a faváz, mivel 60x akármilyen méretű lécet a világon nem találok..
Ami megoldást erre kitaláltam, hogy 50x30-as Bramac tetőlécből lehetne a váz, és vastagabb, 15 mm-es MFP lapot kapna borításnak. Statikailag szerintem így is elég merev lenne, mivel így is egy doboz szerkezetről beszélünk, ahol a borítás részt vesz a teherhordásban.

Mi lenne a célszerű? CK vagy MFP? 50-es, vagy 60-as faváz?
Kristóf nem elérhető   Válaszol idézettel