Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2018-02-21, 21:18   #1 (permalink)
deakgyuri
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-06
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
deakgyuri Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Vizedesedő közfalak

Sziasztok,

Ötleteket kérnék, hogy vajon milyen oka lehet a képen látható nedvesedésnek.



Csak a képen jelölt közfalakon látható ilyen jellegű vizesedés, a főfalaknál a sarkokon hőhíd miatti penészedés indul, de az szigeteléssel javítani fogom.
Az épület hivatalosan kisméretű téglából készült a 60-as évek végén, viszont fúrások alkalmával nekem salaktéglának tűnik.

A képen a zöld vonallal jelöltem, ahol a képet készítettem.Ott van egy plusz ajtó, ami nincs a rajzon.
Illetve az említett helyiség simított beton, a lamináltat már én raktam le, a szegő direkt nincs rajta, viszont október óta a vizesedés szintje nem változott.





Ami eddig történt:
- Csatornát elvben megkamerázták, nem találtak törést vagy repedést.
- A vízfogyasztásunk 3 éve stagnál, úgy, hogy közben költöztünk is.
- Páramentesítő készülékem van, napi 1-2 óra üzemmel 55% páratartalmat tart ( az ő mérőórája szerint ) 23 fokra tekert termosztáttal.
- Tudni kell, hogy Augusztusban költöztünk be, akkor látható volt bár sokkal kissebb mértékben.
- A ház legalább 6 hónapig nem volt lakott, 10 fokon teperálták a téli időszakban.
- Volt itt szaki, aki szerint csak páralecsapódás. A kihült alapozás hőhídként szolgál és körbehűti a közfalak alapját. Ezt kézrátétellel megállapította. Ajánlata szerint körbeásni a házat, kenhető bitumenes szigetelés + 2cm eps kültéren, bent pedig egy diszperziós festék megoldja a gondot.

Ötlet valakinek esetleg?

Köszönöm!
deakgyuri nem elérhető   Válaszol idézettel