Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2018-01-20, 05:42   #72 (permalink)
szucs_g
Új tag
 
Csatlakozott: 18-01-20
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szucs_g Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Üdvözlöm a Fórumtagokat! Új belépőként lenne pár kérdésem.

Először is gratulálok! Fantasztikus! Főleg, ami az éves fogyasztást illeti. Nemrég vettem egy 80-as években épült házat. Hatalmas, de a három srácnak így lesz saját szobája. Sajnos a parkettát fel kellett szedjem, a kátrányos ragasztóval lerakott parketták mozogtak, volt, amelyiket nem fogta ragasztó. Nyertem vagy 3 cm-t s még emelhetem 1,5-el. Ez a maximum, amely padlófűtésre használható lenne. Az emeleti szobákba tervezem, nem túl nagyok, 2,8x4,6 kettő, a harmadik kicsit nagyobb. A házat kívülről szigetelni kell, ablakcserék folyamatban.
A padló fűtésére ezt találtam. Nem túl olcsó.

https://www.youtube.com/watch?v=adA8VCr0UDU

Mennyezet fűtéssel illene kombinálni, de pontos számításokra lesz szükségem. A födém szigetelés is folyamatban (lebetonozott födém, nem tudom, szigetelést tettek-e a beton alá, de a szobák hőmérséklete alapján, érzésem szerint nem... :-( )

A présgépet érdemes lenne megoldani, mert a rendszerlemez árak amúgy az eget súrolják...

Egy ismerősöm kérdezte, miért magam csinálok sok mindent? Nem is tudom. Talán hobbim, lekötöm vele magam, de az is motivál, hogy alig lehet szakembert találni. A zöme nyugaton dolgozik.
szucs_g nem elérhető   Válaszol idézettel