Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2018-01-04, 21:18   #20 (permalink)
Loggi
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szomszéd jogok!

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Egy ismerősöm telekhatáros bővítést tervezett! Kérdem én, hogy körítsük a szomszédnak?

A jelenlegi falsík a telekhatártól 50 cm-re esik, viszont nincs a szomszéd felől kerítés. A tervezett hőszigetelés vastagsága 35 cm! A tető új vonala pedig éppen a telekhatárra fog esni!
Ez szerintetek jogilag megtámadható?
Szerintem a földhivatali térkép nyílvántartása szerinti állapot a meghatározó jelen esetben.Ha a telekhatár követi a ház falát, ezért nincs kerités, akkor nagyon szépen kell beszélni a szomszéddal, ha viszont a térkép szerint is odébb van a telekhatár, akkor csak be kell jelentkezni a szomszédhoz a munkák elvégzésére.
A 35 cm szigetelés milyen anyagból készül?Láttam egy foghíj beépítést, mind a két oldalról kb. ennyi lett a szigetelése az oldalfalaknak, és még elállást (hézagot is) hagytak, a szomszédos ingatlanok falaitól.Volt ebben 20cm-es 3x5m-es panel, volt szürke, és grafitos fekete is, és ezen belül lila falcozott táblákat pakoltak a falazattal együtt haladva. Maga a falazat is jó szigetelő tulajdonsággal rendelkezett.Nem itthoni építkezés volt.
Loggi nem elérhető   Válaszol idézettel