Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-12-30, 08:42   #207 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Figyelem! re: Kombi kazán problémák

Még mindig van valami hiba a fűtés rendszerünkban, habár kifogástalanul működik. A tágulási tartály cseréje után pár héttel ismét elmegy a nyomás a rendszerből.
A jelenség fura. Miután leesett 0-ra a nyomás, és feltöltöttem a Vaillanton lévő csapon keresztül 0,5-1 barra, volt hogy szinte azonnal lement 0-ra. Ezt megcsinálta néhányszor, majd tartotta a nyomást. Ha beindul a fűtés, felmegy 1.5-2 barra ahogy kell. Amikor lekapcsol a kazán szépen visszaáll, de egyszer csak gondolja magát és leeseik 0-ra megint.

Beszéltem a szerelővel, aki szerint a kazánban nem lehet probléma, valahol ereszt a fűtésrendszer, ami persze nem kizárt (minden fűtéscső a földszinten az aljzatbetonban van és a falakban. A falakon nem látszik nedvesedés sehol.

Erre lezártam a fűtésrendszert a radiátorokhoz menő/visszajövő csapokkal, és akkor is produkálta a nyomásesést.

Amúgy a fűtés működik, csak bosszantó, hogy ismét rendszeresen vizet kell nyomni a rendszerbe.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető   Válaszol idézettel