Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-08-27, 12:53   #2 (permalink)
hyper
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

szia razgon
nekemis ugyanilyen a házam
igaz én szerkezet bontással oldom meg de elmesélem az én esetem, tehát visszabontom a födémig a tetőt 1 új betonkosorú és a szigetelőanyagpk árát alapulvéve a betonkoszoru magasságában szigetelem, meghagyom alatta természetesen a saras tapasztott födémet és uj födém a koszorú tetejére egyre jobban billenek a fa födém irányába a könyű kivitelezhetőség miatt majd erre a tetőszerkezet és mivel a saras menyezet elég csúnya igyekszem maszívan betiplizni a párnafákat és erre gipszkarton itt ugye keletkezik 1 légüres tér a párnafa vastagságában ami + szigetelés
tehát összegezném új koszorú ennek vastagsága kitöltve szigetelőanyaggal ami az én esetemben gynaus hogy üvegszál vagy kőzetgyapot! majd erre fafödém pallók és a padozat kialakítása, járható felület számára
alol1 +gipszkarton menyezet ami szintén szigetelős, és a sár azpedig szerintem fantasztikusan szigetel, szinte minden nap dolgozok a háznál és bent nem mondok nagyt ha érezhetően 4-5 fokkal hűvösebb a levegő
a te esetedben a szigetelést én hasonlóképp képzlem el gipszkarton esetleg ha szöszmötölni akarsz alá lehet szigetelésnek tenni közetgyapotot vagy üvegszálat, ezek szellőznek és nem penészednél be mint hungarocel esetében!
majd a padás felől pedig mehetnének a fafödém gerendák közé szintén közetgyapot erre osb vagy amilyen olcsó megoldással tudod zárni és fixálni. kb ennyi lenne a tippem de vannak itt sokkal jobban jártas emberek, szakik mint én
üdv
hyper
hyper nem elérhető   Válaszol idézettel