Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-11-14, 09:05   #26 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Fa előtető készítése

Elsősorban a családi házakkal kapcsolatos munkák már nem építési engedélyre kötelezettek. Azok a munkák, amik idáig engedély kötelesek voltak, most nagyrészt "egyszerű bejelentésre" kötelezettek. A név megtévesztő: kiviteli tervdokumentáció, e-napló ...
A konkrét esetben:
Az előtető fogalma a rendeletekben nincs definiálva, és ennek megfelelően nincs hozzá méretmeghatározás sem. Én magam ezeket a képen szereplőhöz hasonló építményeket nem tekintem előtetőnek, szerintem ez már teraszfedés. Számomra az előtető inkább a homlokzatra szerelt konzolosan kinyúló tető, ami általában nincs letámasztva, főleg a fal melletti közlekedéshez biztosít csapadék elleni védelmet, de ez értelmezési kérdés.
Az szokott még különbséget jelenteni, hogy a homlokzatnál a falra támaszkodik a szerkezet, vagy attól független, önálló lábon áll. Az előbbi esetben a meglévő épület bővítése, átalakításaként kell kezelni, az utóbbi esetben viszont már nem a lakóépülettel kapcsolatos munkáról van szó, vagyis az építési engedéllyel kapcsolatos rendelkezések az irányadók, és így a 312/2012 (XI. 8.) Korm. rendelet az irányadó. Ennek 1. melléklete tartalmazza az engedélyhez nem kötött építési tevékenységek listáját
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Loggi (2017-11-14)