Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-11-14, 05:27   #203 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Eltelt jó néhány év hibamentesen, amikor a következő jelenségre lettem figyelmes a Vaillant kazánukkal kapcsolatban:

A nyomás szép lassan (pár óra, de ez lehet 1 nap is) eltűnt a rendszerből nullára (0). Ha feltöltöttem újra 1-1,5 bar-ra, üzemi körülmények között felment 2-3 barra, ha belépett a pirosba, a biztonsági szelep is kioldott és ott is távozott a víz, de nem annyi amennyit feltöltöttem. Ha kevésbé töltöttem fel, tovább bírta kioldás nélkül. Sokáig használtuk így, azt hittem valahol levegős a rendszer, azt keresgéltem a radiátoroknál.

A hiba oka a TÁGULÁSI tartály tünkremenetele volt: kilyukadt a nyomáskiegyenlítő gumitartály.

A laikusoknak mondom (én is az vagyok kazán ügyben), hogy a tágulási tartály egy egyszerű fémtartály, benne egy gumibelsővel (mint egy kerékpár) amit egy szelepen keresztül lehet felfujni. Amikor kijött a szervíz itt ellenőrízta, a levegő szelepen keresztül is folyt a víz, tehát egyértelműen kilyukadt a gumi.

Két választásom volt:
1. Az eredeti alkatrész 40e + a csere költsége (a csere nem bonyolult...) , ez kb fél óra
2. Egy külső tágulási beszerelése, illesztése a kazánhoz, kb 25e-35e munkadíjjal, de ehhez fűtésszerelő szerelő kell

Az elsőt választottam, mivel az azonnal megvolt.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető   Válaszol idézettel