Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-06-08, 12:37   #20 (permalink)
emmma
Új tag
 
Csatlakozott: 17-03-09
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
emmma Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Megbizható gázszerelő a forumon

Kedves Fórumozók!
Először is örülök, hogy van ez a fórum, így bátran fordulhatok hozzátok kérdéseimmel.
Sajnos nehezen találok olyan szakembert akiben meg tudok bízni. (vannak rossz tapasztalatok...persze vannak JÓK is.) Most lassan ott tartok, hogy örüljek, ha valaki elvégzi a munkát...szóval vidéken sem könnyű...
Elvileg már van egyeztetett gázszerelőm, de sok mindenben bizonytalan vagyok és nem értem a dolgokat. Kérlek segítsetek. A házunk alul 60nm, felül 40nm. Eddig csak radiátoros fűtés volt, fég 24 kazánnal. Szerintem a fogyasztása nem volt túlzó. A kazán marad (összetett az oka...nem kifejezetten a költségek, hanem hogy ma már olyan szabályoknak kell megfelelni, ami egy új kazán esetében akadályokba ütközne...) Elgondolásom szerint maradna a radiátoros fűtés mindenütt, de alul kb. 30nm-en lenne még plusszban padlófűtés is. Ott fel van verve minden szerelőbetonig. Tudom, hogy a "vegyes" rendszer nem túl szerencsés, de azért hatékonnyá lehet tenni? MI a kulcsa? Kell hozzá keringtető? A többi helyiségbe pl azért nem szeretnénk, mert nincs túl sok értelme. Fa padló lesz, extra vastag szőnyeggel és bútorokkal, így nem maradna padlófelület, ami fűthetne, vagy pl. mosókonyhába szerintem felesleges, oda szerintem elég egy radiátor. Így marad ez a 30nm. Szerintetek elég a 17-es cső, vagy inkább jobb a 20-as? Milyen fajta a jó? (ár-érték arányban a legjobb) Van ennek jelentősége? Egy 20 nm-es helyiség elmegy 2 padlófűtés körön, ugye? (a szerelő legalább hármat! akar, amit én olyan gyanúsnak tartok...bár nem értek hozzá). Radiátorból melyik márkát válasszam? DÉG vagy a szerelő javasolta az Airfelt (amit ugyan Törökországban gyártanak a Daikin szárnyai alatt, de ahogy utánakerestem elvileg európai színvonalú...). Súlyuk közel azonos. Vélemény? Tapasztalat?
Igazából minden észrevételt szívesen fogadok! Köszi! Köszi!
emmma nem elérhető   Válaszol idézettel