Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-04-02, 14:23   #11 (permalink)
arpo77
Új tag
 
Csatlakozott: 17-04-02
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
arpo77 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fafödémre betonozás, és a következményei

Sziasztok!

A hozzászólásokat nézve úgy látom, hogy hozzáértők vannak jelen. Én viszont sajnos nem vagyok az...Olyan kérdésben szeretném kérni a segítségeteket, véleményeteket ami ide vág. Tegnap pakoltunk le a padlásunkról és a feleségem alatt beszakadt a födém, azaz a beton ami rá van öntve a fafödémre. Kiszedtem a beszakadt darabot és szörnyű látvány fogadott. két kb 30 cm-es léc tartotta a beton, ami teljesen széjjel volt rohadva és nagyon durva állott dohos szag jött a kőzetgyapot szigetelésből. A ház 2009-ben épült, újonnan. A födém fa, amin ilyen fröccsöntött beton van olyan 5 cm vastagon. Belül, gipszkarton, az a gyapot plusz egy műanyag fólia is van. Ez a rész ahol totál elrohadt a fa a wc és a fürdőszoba szellőzője közti részen van. Mindkettő olyan 12 cm átmérőjű amibe egy kis szívóventilátor is van építve, ami villannyal együtt kapcsolódik. Kérdésem az lenne, hogy mennyi az esély arra, hogy több helyen is így elrohadt a beton alatt a tartóléc? Lehet, hogy hőhíd van a fürdő és wc között és azért van ott több pára? (sem a wc-n sem a fürdőn nincsen ablak amúgy) HOgyan lehet az, hogy 8 év alatt így széjjelrohadt a fa? Az, hogy ilyen lett kinek a hibája? Tudom perelni a kivitelezőt, vagy az előző tulajt? Milyen módszerekkel lehet feltárni minél olcsóbban és minél kisebb roncsolással a kárt? Ha teszem azt nincs a teljes szerkezet széjjelrohadva akkor van rá esély, hogy csere nélkül lehessen javítani a födémet? Tudom nehéz ezt így látatlanban, nagyon köszönöm előre is a válaszokat!
arpo77 nem elérhető   Válaszol idézettel