Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-03-09, 15:19   #56 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.

Én is azt tudom javasolni, hogy készítsétek el a vízszigetelést. Ha bármiféle nedvesedés, penész bekövetkezik, az biztos nem azért, mert került alá szigetelés, nagyobb eséllyel azért mert nincs. A talajvíz szintjétől függetlenül a terep felszínen rendszeresen megjelenik a csapadék, és a kapilláris felszívódás akár 1,50 méterre is feljuthat. Egyébként a műszaki irányelvek is azt mondják, hogy lakóhelyiségek alatt kötelező a talajnedvesség elleni szigetelés.
Ezen túlmenően ilyen esetekben én azt is fel szoktam vetni, hogy most egy olyan, vissza nem térő alkalmatok van, amikor a padló hőszigetelő képességét javíthatjátok. Az 5 cm hőszigetelés az ezredforduló táján sem volt már túl sok, de a mostani előírások alapján már a min 15 centinél tartunk, és a 20 sem ritka. Ez most jelentős költség növekedést jelent, mivel mélyíteni kell a rétegeket, de ha most nem teszitek, akkor biztos, hogy évtizedekig így marad, viszont komfortérzetben, és energia megtakarításban is sokat jelentene.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
emmma (2017-03-12)