Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-01-10, 12:27   #4 (permalink)
marquez
Új tag
 
Csatlakozott: 17-01-10
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
marquez Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: pur szigetelés homlokzati vakolása

Idézet:
laci h eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
üdv mindenkinek
segítséget szeretnék kérni. szigeteltettük a házunkat szórt pur habbal. elég egyenetlen felület volt ezért döntöttem e mellet az eljárás mellett. valamennyire lehetett korrigálni a hibákat de azért ez a felület közel sem sima. a kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, hogy milyen anyagot kell, vagy érdemes használni vakoláshoz? ez egy vízzáró réteg is egyben, ezért nem nedvszívó. arra gondoltam, hogy valami kontakt anyaggal kezelném és utána megállna rajta a habarcs. kb 3cm vastag vakolat fog kelleni, hogy szép, egyenletes legyen a felület. működhet ez a dolog? van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? vagy valami más ötletet is szívesen fogadok.
előre is köszönöm a segítséget
laci
Tisztelt laci h,

A kérdésednek utánanézve például ezt találtam:

MAPEI KeraFlex Maxi S1:

ALKALMAZÁSI TERÜLET
• Bármilyen (egyszer és kétszer égetett, gres, klinker,
terrakotta, stb.) kerámia burkolólap ragasztása
bel- és kültérben, egyenetlen padlóra és vakolatra
aljzatkiegyenlítés nélkül legfeljebb 15 mm
rétegvastagságú ragasztóhabarcs-ággyal.
• (Nedvességre nem érzékeny) kőanyagú burkolólap
ragasztása bel- és kültérben.
• Szigetelőanyagok, mint például expandált polisztirol
vagy expandált poliuretán táblák,
kőzet- és
üveggyapot, Eraclit
® cement-faforgács hő- és
hangszigetelő táblák, stb. pontszerű ragasztása.

Az árfekvésének, így gazdaságossági szempontoknak, illetve annak, hogy ez megfelelően tartós, stb. megoldás lehet-e Számodra - különös tekintettel a 3cm-es vastagságra - nem tudok nyilatkozni.
De számomra úgy tűnik, hogy a dryvit ragasztók általánosságban akár megfelelőek lehetnek PUR habra is, a gletteléses üveghálózásos módszerrel felvíve. Mindenesetre, javaslom, hogy festékboltban, vagy közvetlenül a gyártóknál, pl. Bachl, Baumit, Mapei, stb. kérdezz utána, valószínűleg tudnak segíteni a PUR glettelésére vonatkozóan.
marquez nem elérhető   Válaszol idézettel