Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2016-07-22, 10:37   #6 (permalink)
Ritchcock
Új tag
 
Csatlakozott: 15-03-31
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ritchcock Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Alapásás talajvizes területen

Sziasztok!

Közben múlt hónapban megtörtént a talajmechanikai vizsgálat a telkünkön és múlt héten megkaptam a jelentést is. Tényleg érdemes volt elkészíttetni, mert amit eredetileg terveztünk, kb. 1 m magas sávalap, az totálisan alkalmatlan lett volna a telkünkre. A jelentés szerint kb. 4 m mélyen van a talajhordó talaj... Emiatt is lenne egy kérdésem, mert lassan kész a terv, és szeretnénk beadni a megfelelő helyekre.

Szóval, a jelentés lemezalapot javasol, alatta legalább 0,5 méter vastag feltöltéssel, szemcsés, vagy szemcsés jellegű talajból, megfelelően tömörítve. Plusz, a telek jelenlegi talajszintjeihez képest is magasabbra kell tervezni a földszint padlószintjét, minimum 30 cm-el, de van olyan hely, ahol az 1 métert is eléri. Ezt a jelentést megküldtem a tervezőnek. Ehhez képest ő pontalapozást javasol, talpgerendákkal. Próbáltam kicsit utánanézni ennek az alapozási módnak, jól értem, hogy akkor a pontok helyén kb. 4 méter mélyre kellene leásni? Nekem valahogy szimpatikusabb a lemezalapozás, egyrészről a módja miatt, másrészt, hogy így nem lenne probléma a talajvíz, ami egyébként a fúrások alapján valahol már 70 cm mélyen jelentkezik. Az is érdekelne, hogy ilyen mélységeknél árban melyik a kevésbé drága alapozási mód.
Ritchcock nem elérhető   Válaszol idézettel