Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2016-07-19, 15:44   #10 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Felelős műszak vezető

Amennyiben az illető cégvezetőnek van fmv jogosultsága, akkor semmi hiba.
Ha nincs jogosultsága, és a napló még nincs lezárva, akkor a vállalkozó még mindig meghívhat egy fmv-t, aki ismételten megteheti a nyilatkozatot.
Ha a napló már le van zárva, és a hatóság kéri az fmv nyilatkozat pótlását, akkor el tudom képzelni azt a lehetőséget is, hogy naplón kívül, papír alapon kerül benyújtásra egy fmv nyilatkozat, illetőleg általánosságban az fmv nyilatkozat pótolható szakértői véleménnyel.
Ha az építésügyi hatóság a hiány miatt átadja az eljárást az építésfelügyeletnek, akkor az a 238/2005 korm rendelet alapján bírságot szabhat ki, ennek mértékét az 1. melléklet 8. pontja határozza meg. Ha az építésügyi hatóság tudomásul veszi a használatbavételt, akkor a felügyeleti bírság már nem kerülhet szóba.
Remélem semmi megtévesztőt nem írtam, mert még nincs egy hónapja, hogy ezek a rendeletek is módosultak, és még nem tudtam alaposan megtanulni mindent. Egyebek mellett a 238-as említett 8. pontja is most változott, és most tették hozzá az építtetőre vonatkozó tételt.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
fiat312 (2016-07-20)