Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2016-06-07, 15:24   #46 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Falvastagság, hőszigetelés.

Idézet:
speede05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A kalkulátor szerint nincs különbség a zsákos habarcs és a dryfix között... eddig úgy gondoltam, hogy inkább a munkatempónál számíthat ez, viszont jogos a hőhíd kérdése. Nem tudom, hogy ez mennyit ront az értéken. Mivel a hőszigetelés ezt is fedi, és általában inkább 2-3 mm vastag habarcsrétegről beszélünk, így bízok benne, hogy nem ezen fog múlni. ...
Érdekes kérdésbe futottunk. Alapvetően attól, hogy a hőszigetelő tábla takarja, a habarcs minősége belejátszik a hőszigetelő képességbe. Másik megközelítésből viszont a gyártó táblázataiban a Dryfix, a Profi, és a habarcsos falakra azonos hőszigetelési értékeket ad meg a 38K, és 44K falaknál. (Azt tudni kell, hogy itt hőszigetelő falazó habarcsról beszélnek!) Érdekes módon a 30K esetében viszont már minimális eltéréseket látunk. El tudom képzelni, hogy a kalkulátor azonos értékei még a korábbi, adathiányos időszakból maradtak.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel