Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2016-04-13, 19:28   #1 (permalink)
Busz
Tag
 
Csatlakozott: 12-12-25
Összes hozzászólás: 50
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Busz Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Monolit födém házilag

Sziasztok!


Kis pénzű vagyok és egy olcsó lakható házat szeretnék magamnak vásárolni ami viszonylag hosszútávon kitart felettem. A helyzet az hogy minden olcsó ház egyben "szar" is.

A legtöbbnek amit néztem bogaras a teteje... és vályogépület.

De most találtam egyet ami kék szilikáttégla de házi készítésű monolit födémmel rendelkezik.
Szocpolos ház, lakatlan min 15 éve, de kiderítettem hogy építették.
EZt szeretném ha nagyon szépen kérlek téged hogy elemezd ki nekem mennyire veszélyes épület.
Mondom hogy építették:
Hihetetlen de igaz elősszöris csináltak egy betonkoszorút majd arra csavaroztak kifele lógó gerendákat és befele pedig hagytak ki belőle kilógó vaskampókat. Felrakták a tetőt aztán megkapták a pénzt az OTP-től mondván kész a tető ami ugye feltétel volt a következő pénzügyi részhez.
Miután megkapták a pénzt utánna alázsaluzták belül az egészet, raktak be valamiféle vasalást saját kútfőből, majd vödrökkel meg talicskával házi készítésű betonnal kiöntötték az egészet.
tehát előbb volt meg a tető felrakott cserepekkel !!!! utánna jött alá a födém. xd
10-17 centi vastagságúra sikerült az öntés, a padlásfeljáró 17 centi vastag de ugye alá van vakolva tehát vakolat nélkül 15 centi lehet a vastagság. De ott van betongerenda is, ismétlem, a padlásfeljáró az egyetlen egy hely ahol van vasbetongerenda ( 1db).
A többi részen, a padláson fent pedig ami kilátszik az nem gerenda hanem a zsaluval sikerült nekik úgy megcsinálni valamiért, de nincs is alatta közfal. De a képeket feliratoztam is.
Ha látjátok a képeket majd rájöttök miről beszélek.

Szóval a kérdésem az hogy mennyire érné meg ezzel a házzal foglalkozni? Nincs pénzem semmi nagy költséges beruházásra..

A másik versenyző ugyanaz árban egy vályogház:
Vályogház, tégla alapon ami kitudja mennyire mély. Belül szétrohadt hajópadló, sok egérlyukkal. Falak elég vastagok de vannak gyanús repedések.
Kívül a vakolat már megadta magát, ahol még nem esett le ott üreges.

A tető viszont kb 10 éve lett újracsináltatva. Utólag csináltak egy fedélszéket ami gyanúsan le lett festve mésszel. Elég jó állapotúnak tűnik, bogárrágások csak hébe, hóba de még abszolúte nem vészes. Felül a födém elég kemény és sima saralású, nem érződni azt mint sok háznál hogy hajlik alattam.
Lehet a saralás is új, nem tudja az eladó sem.

Nekem a födém a gyanús mert alulról nézve elég hepehupás, de fentről jónak tűnik. Az továbbra is gyanús hogy a fedélszékben van a legtöbb bogár, tehát vagy azzal fertőzték meg, vagy maga a födém is telivan és azért van a fedélszékben is a legtöbb.

Tehát így a képek alapján kérném a véleményeteket....
Csuklósbusz E7 című albuma az Indafotón



Melyik házat választanátok? A szilikáttégla nyárfatetős házimonolitot vagy a vályogházat repedésekkel?

Válaszokat előre is köszi!!
Busz nem elérhető   Válaszol idézettel