Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-09-08, 09:28   #185 (permalink)
aribarics
Új tag
 
Csatlakozott: 15-09-08
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
aribarics Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Kedves Fórumozók!

Egy 5-6 éves Saunier Duval Isotwin évente tisztított kondenzációs kazánhoz kérnék segítséget, tippet, ötletet.

Röviden leírom a jelenséget:
Pár napja arra lettünk figyelmesek, hogy a kazánunk folyamatosan napi 24 órában dolgozik, megy benne a keringető szivattyú, vagy vízpumpa vagy ? motorja. Természetesen a fűtés nem megy és meleg vizet sem használunk. A fűtés is (most próbáltam) és a meleg víz gyártás is hibátlanul zajlik de egyszerűen a pumpa, szivattyú rendíthetetlenül működésben van.
Van a készüléken egy "funkció gomb" aminek 3 állása van: 1-fűtés+meleg víz, 2-csak meleg víz, 3-kazán kikapcsolva. Ez eddig ugye mindig az "1"-es állásban volt itt kezdte a szivattyú az ámokfutását... amint ezt átkapcsolom "2"-es állásba (csak meleg víz) szépen felfűti a kívánt hőfokra és elcsendesedik a készülék, minden pumpa,szivattyú leáll benne ahogy annak lennie kell.
Hibakódot nem jelez a készülék!
Két szerelőt felhívtam már telefonon elmondva a hibajelenséget rávágták vezérlő csere 80.000Ft lefordultam az íróasztali székről
Esetleg valakinek köztetek volt hasonló gondja, talált rá megoldást, megúszható a vezérlő csere?
Előre is hálásan köszönöm annak aki válaszol
Üdv
Ádám
aribarics nem elérhető   Válaszol idézettel