Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-08-04, 07:34   #181 (permalink)
Tibi73
Új tag
 
Csatlakozott: 15-08-04
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Tibi73 Van már jó hozzászólása
Ez igen! re: Kombi kazán problémák

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, és az alábbi problémában szeretném a segítségeteket, tanácsotokat kérni. Van egy alig két éve üzemelő Saunier Duval Isotwin F25 H mod (kombi, turbó) gázkazánom. A fűtési rendszer el van látva iszapleválasztóval, a radiátorok át lettek mosatva felszerelés előtt, de a 3 utas szeleppel mégis problémáim vannak. Melegvíz készítésnél a fűtési rendszer (kikapcsolt állapotban) is melegszik. Ideiglenes megoldásként elzártam a fűtési rendszer előremenő ágát.
Kérdésem az lenne, hogy a három utas szelep le- és szétszerelésének, valamint tisztításának egy jó műszaki érzékkel, de zéró kazánjavítói tapasztalattal rendelkező ember neki merjen-e állni? Ha igen, akkor mire kell nagyon figyelni, vagy van-e olyan amit utána nem tudok visszaállítani, hanem úgy kellene beszabályozni (pl.: bypass ). Azért vagyok ilyen óvatos, mert járt nálam egy Vailant szakember (ismerősöm), aki telefonon beszélt egy SD szervizes ismerősével, aki azt ajánlotta neki, hogyha még nem látta, hogy a SD 3 utas szelepét hogy kell szétszerelni, akkor ne kísérletezzen vele, mert könnyen kuka lehet a vége. Alternatív megoldási lehetőségként említették még a Fernox F3 szer használatának lehetőségét is.
Kérlek mondjátok el a véleményeiteket, tanácsaitokat a fentiekkel kapcsolatban.

Segítségeteket előre is köszönöm: Tibi73
Tibi73 nem elérhető   Válaszol idézettel