Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-05-02, 15:19   #30 (permalink)
Loggi
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014.

Ki lehet az átlagos lakossági gázfogyasztó? Milyen definíciója van ennek a fogalomnak?

A gázszolgáltatónál hiában érdeklődtem, udvariasan közölték, hogy írjam meg a kérdésemet levélben, majd megválaszolnak.Az elszámoló számla része a "Tájékoztató adatok" alatt kisbetűs rész.2014. évben 67%-os, 2015. évben 120%-os volt az éves gázfogyasztásom az átlagos lakossági gázfogyasztóhoz viszonyítva.Valami NEM stimmel!Egyik lakótársam 190%-os gázfogyasztó az idei elszámoló számla alapján. 2200m3 éves fogyasztásával egy toronyban lakik, minden oldalról szélső lakás, csak alulról fűtögetnek szerényen alá egy alig lakott lakásból valamicskét. A 120 %-ommal ne szoljak egy szót sem, ez éves szinten 1240m3 gáznak felel meg nálam. A lakások 100m2-esek, az enyém csak egy oldalról szélső, és 8cm szigetelés van rajta, de kezdő szint, garázsok vannak alatta. A kezdő födém szigetelése tervbe van véve ebben az évben nálam. A lakótársamat hogy tudom rábeszélni a garázsfödémének hőszigetelésére, , amikor Ő nem ott lakik, nem érdeke, ez még kérdéses?Ez volt az oldalfal szigetelésekor, és a nyitott kapualj menyezet hőszigetelésekor is a probléma. Utóbbit a bíróság döntötte el 4 év alatt szakértők igénybevételével.A munka elkészült, majd 4 év után elszámoltunk egymással a társasházban a bírósági ítélet alapján.
Szereztem egy tájékoztató füzetet az elszámoló számla értelmezéséhez, nincs benne az átlagos gázfogyasztó meghatározása!
Loggi nem elérhető   Válaszol idézettel