Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-01-01, 02:51   #25 (permalink)
Loggi
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014. 2015.

Mivel a loggia beépítését közel 20 év alatt nem sikerült megvalósítanom az engedélyezési cirkuszok okán, a faltól-falig nyílászárokban cseréltettem ki az üvegezést a legjobb minőségű melegperemes üvegekre egy hónapja.Összesen 18,5 m2, 34 éves , elavult, vízköves,foltos üveget, még a bejárati ajtóban is.Az eredmény napjainkban vizsgázik. Megjöttek a minuszok!Eddig úgy tapasztaltam,hogy közelít a megtakarításom az üvegcserével a gáz rezsicsökkentés összegéhez, és 10 év alatt megtérül a kiadásom!Ablakcsere helyett tudom ajánlani, ahol megvalósítható könnyedén a tok tömítettsége, hőszigetelése is! Kb. 10-15% megtakarítás!
Ez évi rezsicsökkentésem a garázs födém szigetelésére koncentrál.A fennti nappaliban a padozat 4,5-5C - fokkal hidegebb mint a 0,8-1m magasságban mért 20 C-fok hőmérséklet. Külső-belső hőmérővel könnyedén mérhető a dolog.Ismereteim szerint 2,5C-fok eltérés a megengedett!
Alulról is lehet szélső egy lakás!Vajon a társasházak hogyan oldják meg az ilyen problémákat?Mit tesz egy közösképviselő ez ügyekben??? Maximum kiszámlázza az illető felé a többlet fűtés költségét!Jól elvitatkoznak a lakók!
Loggi nem elérhető   Válaszol idézettel