Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása
Meg van a hiba a földmérői munkában!!!A szomszédunk öreg garázsa mégis rosszul lett berajzolva a térképen telekhatárra. Mégis a kerités a határvonal, és NEM a garázs végfala! A szakértői anyag része egy 4 utcára szóló háztömb térképmásolata, bizonyos méretekkel jól, vagy rosszul. Közös oldlhatárunk mindkét oldalán vannak részadatok, aminek az adatai összege 3 cm különbséggel stimmelnek egymással, csak a természetben nem stimmelnek a vitatott oldalhatárunkkal.Ezért kerítettek tőlünk 15-20 cm-rel, és maga a kerités vonala is hozzánk tartozna teljes szélességében, legalább is így indul a tőlünk 4. -ik telekről a tégla Blokk kerités futó sorban.Ezt az egyenest kellene belőni az utolsó , hogy párhuzamos, vagy szög alatt érkezik 8 méter hoszban az épületünk mellett.Ezek szerint a mi lakóépületünk is tévesen van feltüntetve a térképen a telekhatárra.Hogy ez javítva lesz-e valaha, vagy majd vitatkozik majd más is nem tudom. Nem mi vitatjuk a határvonalat, nem is a szomszéd, hanem az építési hatóság .Jó, hogy vannak!?
|
A korábban hibásan bejegyzett épületek, a digitalizált térképen is HIBÁSAN jelennek meg a földhivatali térképeken, ezekről már a méretek is hiányoznak, csak külön magas díjért lehet hozzájutni, és csak erre jogosultaknak adják ki, indokolt esetben!A jogosult személy még ezzel sem tudott mit kezdeni,
A Rosszindulatú daganatot NEM sikerült feltárnia a szomszéd telkében! Végül is +/- 20 cm hibahatárba sok minden belefér. Ez egy 40 cm-es sáv, de ha ez kitágul a gyakorlatban 40 cm fölé, az már szikét igényel. Jelen esetben ilyesmiről van szó. 1,5 év alatt ez eddig NEM tisztázódott!