Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása
Ajánlom Mindenkinek!
Az előbbi bontási határozattal, és a földmérői szakvéleménnyel kapcsolatban egy másik szakértő egyértelműen azt a választ írta, hogy utasítsam vissza a határozatot téves szakértői vélemény miatt!Jelen esetben 8cm eltérés NEM vizsgálható, mert a megengedett hibahatár ezen a helyen a rendelkezésre álló térképek alapján +/- 0,2 m. NEM is vállalna ilyen feladatot. Az építési hatóság érdekes módon, talált ilyen földmérő szakértőt?Nem ismerik a földmérési hibahatárokat???? Ezért keríthetett a szomszéd 15-20 cm-rel távolabb az oldalfalunktól!!!Meg a többi telek is meghatározza az egyenest két pont között. Még így is kisebb a telkünk a nyílvántartott értéknél!
|
Meg van a hiba a földmérői munkában!!!A szomszédunk öreg garázsa mégis rosszul lett berajzolva a térképen telekhatárra. Mégis a kerités a határvonal, és NEM a garázs végfala! A szakértői anyag része egy 4 utcára szóló háztömb térképmásolata, bizonyos méretekkel jól, vagy rosszul. Közös oldlhatárunk mindkét oldalán vannak részadatok, aminek az adatai összege 3 cm különbséggel stimmelnek egymással, csak a természetben nem stimmelnek a vitatott oldalhatárunkkal.Ezért kerítettek tőlünk 15-20 cm-rel, és maga a kerités vonala is hozzánk tartozna teljes szélességében, legalább is így indul a tőlünk 4. -ik telekről a tégla Blokk kerités futó sorban.Ezt az egyenest kellene belőni az utolsó , hogy párhuzamos, vagy szög alatt érkezik 8 méter hoszban az épületünk mellett.Ezek szerint a mi lakóépületünk is tévesen van feltüntetve a térképen a telekhatárra.Hogy ez javítva lesz-e valaha, vagy majd vitatkozik majd más is nem tudom. Nem mi vitatjuk a határvonalat, nem is a szomszéd, hanem az építési hatóság .Jó, hogy vannak!?