Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2014-02-17, 14:48   #38 (permalink)
RedJeans
Új tag
 
Csatlakozott: 14-02-17
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
RedJeans Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Téglapártiak

Sziasztok,

úgy látom, hogy ez az egyik legaktívabb topic, így az anyagfelhasználást illetően tőletek kérnék tanácsot.
Alapvetően én is téglapárti vagyok, de nemrég találtam egy Ytong társasházban egy lakást. Mivel ez egy viszonylag új technológia és a repedésekkel kapcsolatban elég sok negatívumot olvastam, ezért bizonytalan vagyok. Mi a véleményetek az alábbi műszaki leírásról? Vagy nem megyek vele sokra?

Alap:Monolit beton sávalap fagyhatárig, illetve teherhordó talajig betonozva min. C8-32 KK betonminőséggel.
Lábazati falak: LEIER 30-as zsaluzóblokk
1. réteg aljzatbeton : 8cm vastagságban lábazati falakra ráfuttatva teljes felületében 6mm átmérőjű 15x15-ös vagy ezzel, egyenértékű acélhálóval C12-16KK minőségű betonból
Burkolatok alatti aljzatbetonok: 5cm vastagságban C12-16 KK minőségű beton, felülete léccel lehúzva.
Főfalak: 25cm Ytong, Ytong vékonyágyazatú falazóhabarcsba falazva, a belső főfalak 20 cm vtg Silka hanggátló falazó elemekből
Válaszfalak: Porfix 10 válaszfal vagy gipszkarton elemekből mészhabarcsba ágyazva, Falon kívül vezetett gépészeti strangoknál (gázcső kivételével) gipszkarton előtétfal
Födémek: A szintek között vasbeton födémek, a tetőhéjalás alatt faszerkezetű födém készül.
Áthidalók: Típus Ytong áthidaló elemekkel és egyedi VB gerendákkal a terheléshez igazodó vasalással és betonozással. Válaszfalak 1,0 m- nél kisebb áthidalásainál 2 db, 12mm átmérőjű betonvasat alkalmazunk.
Vízszigetelés: 1 réteg aljzatbetonon, teljes felületen minimum 3 mm vastaglemez talajpára elleni szigetelés 10 cm-es egymáshoz összeragasztott toldásokkal.
Hőszigetelések: A zárófödém szerkezetébe 10+10 cm vastag ásványgyapot hőszigetelés kerül a fa tartószerkezetek közé.

Az Ytong falakon vékonyvakolat készül, a födémek 1 rtg glett réteget kapnak a toldásoknál. A tetőtéri födém fafödéme gipszkarton burkolat kerül, a szükséges üvegszövet erősítésekkel és 1 réteg gletteléssel ellátva.

Előre is köszönöm a visszajelzéseket!
RedJeans nem elérhető   Válaszol idézettel