re: Földhivatal buktatók
Megérkezett a Földhivatali Tájékoztató levél az oldalhatárral kapcsolatban!
Ez tényleg csak tájékoztató levél, sok konkrétum nélkül.Szakembernek talán mond valamit, nekem nem sokat.
Idézek egy két dolgot:Az utolsóval kezdeném:
1., Az épület oldalfalának szigetelése NEM változtatja meg a telekhatárt. ?
2.,A jogerős forgalomban lévő térképen a telekhatár az épület vonaláig tart. ?
(Ez jelen esetben vitatható, igaz az épületfeltüntetési rajzon nincs telekhatár jelölve, az egyik sarok hiányzik a telekből?
3.,A földmérés szabályai szerint az épületeknél a külső falsíknak a talajjal való metszésvonalát kell térképezni. (Az előkert az hová kerül pl.-ul?) ?
4., Megállapítható, hogy a földrészleten lévő épület térképezése XY földmérő épületfeltüntetése alapján történt a jogerős digitális térképen. ( Ezt sikerült megszereznünk, de a telek hossza NEM egyértelmű, és +60-70 cm eltérést mutat,pedig már a fel nem tüntetett telekrészt is hozzáadtam?)
5., A hatályos térképi ábrázolásra megállapított hibahatár +/-0,45m ??? megengedett eltérés a (25/2013. (IV.16.) VM rendelet 1.melléklet stb....szerint.
( Ezt hogyan kell érteni? Tudja valaki? Eltérés hibahatáron belül volt! ?
6., A keritéseket NEM ábrázolják a térképek, mert a digitális átalakítás során a keritések NEM lettek ábrázolva, mert azok NEM állami alapadatokadatok.(Tehát NEM a kerités a határvonal!) ÉRDEKES ?
Végezetül a telek szélességéről nyilatkozik, de a hosszúságáról megfeldkezett!
Pedig az lenne az érdekes jelen esetben.Megpróbálok rákérdezni személyesen.
Területi adatot nem is közöl, csak a megszerzett épületfeltüntetési rajzon van a tényleges nyílvántartott adat megadva.
A hossz eltérés még a megadott hibahatárnál is több, pedig 45 cm sem kevés!
|