Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2013-08-02, 03:27   #10 (permalink)
Loggi
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

A részleteket nem ismerem. A vízmelegítők évtizedek óta így működtek!A héra nem tudom, hogy gyüjtőkéményre volt-e kötve, most a kondenzációs combikazán ide lett bekötve, hogy a többiek mivel fűtenek, vagy külön van kéményük, az rejtély.Minden esetre a konyhán van egy 20x20 as szellőző rács, amin keresztül van vezetve a külső levegő csatlakozása a kazánnak is. A külön WC-nek,Külön Fürdőszobának szerintem van még külön két szellőzője, ami már összességében a túlszellőzést is biztosítja, ami télen igen kellemetlen is . Ilyenkor jön a kispárnás kitakarása a szellőzőnek, ami már veszélyes játék is! Az igazi okokat kell feltárni,és azokat kell megszüntetni! Egy svájci műszaki ember azt mondta egy szakértéskor, hogy NEM hinni kell a hibákat, hanem TUDNI kell megállapítani!Egy db műanyagajtó a terasz felé a konyhából az 5-6 éves combi kazán lecserélését nem igazán indokolja, amikor ott van a 20x20-as szellőző rács is a helységben.
Álltalában a gázmérők körül szokott a gáz szivárogni leginkább, én legalább is így tapasztaltam eddig, és hogy egy ilyen volumenű felújításnál miért marad a méretlen felszálló vezeték, és a mérőóra a menetes csatlakozásaival a lakásban, és ehhez még terv is kelljen, hogy a szűk előszobában díszelegjen. Ha ilyen a szabály ,akkor Rossz a szabály! Egyébként a leolvasónak is kellemetlen, máshol az utcára kitettetik a kerités vonalába.Itt a lépcsőfordulóban táncolni lehet, lett volna helye!
Loggi nem elérhető   Válaszol idézettel